نشر آکادمیک

هومان حسن پور رئیس اتحادیه ناشران و کتاب فروشان : شناخت ارزش و منزلت کتاب، برای دوستداران منافع ملی لازم است/ هفته کتاب فرصتی برای تحلیل مشکلات اهالی کتاب

 

🔸رئیس اتحادیه ناشران و کتاب فروشان تهران با تبریک هفته کتاب و کتابخوانی در اهمیت توجه به این مبحث اظهار داشت: کتاب همدمی ضروری همچون نان سر سفره است و هر کس که این موضوع را درک نمی کند، برود راز پیشرفت کشورهای توسعه یافته را پیدا کند. قدر کتاب دانستن، برای هر فردی که منافع ملی را می فهمد لطف نیست، وظیفه است.

🔸هومان حسن پور گفت: چقدر زمان باید سپری شود تا به ارزش کتاب خواندن پی ببریم؟ کتاب فرهنگ مکتوب است و فرهنگ مکتوب تمام وجود یک جامعه! چه وقت باید به یاد بیاوریم که هر دشمنی وارد هر کشور می شود؛ اول اقدام به کتاب سوزی می کند. کی باید یاد بگیریم که یا باید تجربه دیگران شویم! و یا با فرهنگ مکتوب، از تجربه دیگران استفاده کنیم. میان این دو انتخاب سال ها و عمرهای گذشته در میان است.

🔸حسن پور با بیان اینکه در کشورهای توسعه یافته یکی از ملاک های مهم توسعه فرهنگی کتابخوانی است، افزود: ضرورت دارد که هفته کتاب داشته باشیم، خصوصا اینکه امسال در ایام کرونا کتاب نشان داد سالم ترین مونس و همدم این دوران بوده و این نکته در فاصله ای نه چندان دور اثبات خواهد شد؛ بعد ها جامعه شناسان از مضرات بعضی همدمان ناخواسته خانواده ها در این دوران بسیار سخن خواهند گفت؛ بنابراین لازم است به کتاب با عنوان دوست سالم توجهی ویژه شود.

🔸وی افزود: هفته کتاب فرصتی است که مشکلات اهالی کتاب تحلیل شود و علاوه بر آن هر نهاد گزارش دهد که بر اساس تحلیل های سال گذشته چه اقداماتی انجام داده است؛ ضمن اینکه برای چالش های روبه رو چه تمهیداتی تدارک دیده است. چرا که مشکلاتی مانند تهیه کاغذ فرهنگی برای ناشران در ماه های آتی جدی است؛ هر چه سریع تر باید بساط افرادی که به تخلف در حوزه نشر و به نوعی به سرقت نام و عناوین نویسندگان و ناشران مشغولند، برچیده شود.

🔸رئیس اتحادیه ناشران و کتاب فروشان تهران با ابراز تاسف از گسترش دست یازی ها به صنعت نشر و نویسندگی گفت: تکثیر فایل های پی دی اف در سایت ها و کانال های بدون مجوز، حقوق مولف و ناشر را همزمان نابود می کند. بارها از تریبون های مختلف، درد و رنج ناشران و نویسندگان را به گوش مسئولان رسانده ایم، هفته کتاب و کتاب خوانی فرصتی است که مسئولان پاسخ و انتظار ناشران و نویسندگان را بدهند.
🔹 @otaghasnafteh
مشروح خبر:
🔹http://www.otaghasnaftehran.ir/ShowContent/90940

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonپاسخگویی 24 ساعته