نشر آکادمیک

🟣قوانین زندگی

هر کدام اصولی برای خود دارند که رعایت آنان می تواند دریچه زیبا و آرام بخشی را به روی ما بگذارند این قوانین را هم از نظر بگذارانید مفید هستند.

✔️قانون یکم: به شما جسمی داده می شود چه جسمتان را دوست داشته یا از آن متنفر باشید باید بدانید که در طول زندگی در دنیای خاکی با شماست

✔️قانون دوم : با دوستان مواجه می شوید در مدرسه ای غیر رسمی و تمام وقت نام نویسی کرده اید که ” زندگی ” نام دارد در این مدرسه هر روز فرصت یادگیری دروس را دارید چه این درس ها را دوست داشته باشید چه از آن بدتان بیاید باید به عنوان بخشی از برنامه آموزشی برایشان طرح ریزی کنید .

✔️قانون سوم : اشتباه وجود ندارد تنها درس است رشد فرآیند آموزش است یک سلسله دادرسی ، خطا و پیروزی های گهگاهی ، آزمایش های ناکام به همان اندازه آزمایش های موفق بخشی از فرایند رشد هستند .

✔️قانون چهارم : درس آنقدر تکرار می شود تا آموخته شود درس ها در اشکال مختلف آنقدر می شوند تا آنها را بیاموزید وقتی آموختید می توانید درس بعدی را شروع کنید.

✔️قانون پنجم : آموختن پایان ندارد هیچ بخشی از زندگی نیست که درسی نباشد اگر زنده هستند درس هایتان را نیز باید بیاموزید.

 

✔️قانون ششم : جایی بهتر از اینجا و اکنون نیست وقتی ” آنجای ” شما یک آنجا ” می شود به آنجایی” می رسید که به نظر از “انجا ی ” فعلی تان بهتر است .

✔️قانون هفتم : دیگران فقط آینه شما هستند نمی توانید از چیزی در دیگران خوشتان بیاید یا بدتان بیاید مگر آنکه منعکس کننده چیزی باشد که درباره خودتان می پسندید یا از آن بدتان می آید.

✔️قانون هشتم : انتخاب چگونه زندگی کردن با شماست همه ابزار و منابع مورد نیاز را دراختیار دارید این که با آنها چه می کنید بستگی به خودتان دارد.

✔️قانون نهم : جواب هایتان دروجود خودتان است تنها کاری که باید بکنید این است که نگاه کنید ، گوش بدهید و اعتماد کنید.

قانون دهم : تمام اینها را بدو تولد فراموش می کنید اگر مشکلات دانستنی های درون را از میان بردارید همه اینها را به خاطر خواهید آورد.

🟠به عبارتی دیگر قوانین زندگی بصورت ذیل نیز می تواند باشد : در آستانه ی ورود به دنیا صاحب یک جسم می‌شوید … ممکن است از آن خوشتان بیاید و یا اصلا خوشتان نیاید.  بدن تا آخرین روز اقامت در این دنیا متعلق به شماست.
🟣می‌توانید از توانایی‌های مختلف آن بهره ببرید ، یا بدون استفاده از آن سالهای  اقامت خود را در دنیا، بی‌مصرف بگذرانید.
ثبت‌ نام در مدرسه ی شبانه‌روزی زندگی این مدرسه در طول زندگی درس‌های فراوانی را به شما می‌آموزد.

این فرصت برای شما فراهم می‌شود تا هر روز در این مکان آموزشی ، درس جدیدی را یاد بگیرید. ممکن است به نظرتان برسد درس‌های ارائه شده غیرعاقلانه ، سخت و دشوار و یا حتی به درد نخور است اما فایده ی یادگیری آنها را بعد متوجه خواهید شد.

شکست پلی برای پیروزی است رشد کردن، از آزمون و خطا تشکیل می‌شود. تجربیاتی که پس از یک شکست حاصل می‌شوند به اندازه ی شادی‌های پس از موفقیت ، در رشد و بالندگی شما موثر هستند.

〽️تکرار مرتب درس تا یادگیری کامل   درس‌هایی که باید بیاموزید در قالب‌های مختلف تا زمان یادگیری کامل به شما ارائه می‌شوند. وقتی درسی را فرا گرفتید به کلاس بالاتر می‌روید و درس دیگری آغاز می‌شود.   یادگیری پایان‌پذیر نیست   هیچ قسمتی در زندگی وجود ندارد که در آن نکته‌ای برای یادگیری وجود نداشته باشد. تا زمان نفس کشیدن درس‌هایی برای یادگیری هست.

🔆دیگران آیینه ی شما هستند   اگر چیزی در وجود کسی هست که باعث نفرت یا دوست داشتن شما می‌شود، به خودتان مراجعه کنید. چون دیگران منعکس کننده ی رفتار و برداشت شما هستند. توانایی استفاده از امکانات مختلف  تمام تجهیزات و توانایی‌های لازم در وجود اشخاص تعبیه شده و نحوه ی استفاده از آن‌ها در دست خودشان است. شما می‌توانید از موهبت‌های الهی بهره‌ بگیرید یا آن‌ها را بدون استفاده به حال خود رها کنید. انتخاب با شماست.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonپاسخگویی 24 ساعته